محل تبلیغات شما

بسم الله الرحمن الرحیم

_ می خواهیم شروع کنیم بحث های صحیفه سجادیه را ، کتابِ بسیار عظیم و گرانسنگ ، کتابی بسیار ارزشمند که متأسفانه یا در خانه های من و شمایِ شیعه نیست یا اگر هست ، دارد خاک می خورد و بعید می دانم بیشتر از ده دعای آن را خوانده باشیم!

خیلی حیف هست که کتاب به این عظمت و بزرگی را رها کردیم ؛ فردا چطور می خواهیم جوابِ امام سجاد علیه السلام را بدهیم ، خدا عالِم است .

_ وقتی حضرت سجاد بگوید تو این همه کتاب را در دنیا نشستی خواندی ، کتابِ منِ امام سجاد را نمی توانستی یک نگاه بیندازی ، وقتی بگوید این همه در دور هم نشینی هایتان حرف های متعدد زدید حرف از صحیفۀ سجادیه نمی توانستید بزنید ، نمی توانستید کتاب را به دیگران معرفی کنید ، می خواهیم چطور جوابِ حضرت را بدهیم؟

/ که خارجی ها دارند این کتاب را می خوانند اما منِ شیعۀ امامِ عصری این کتاب را رها کردم ، همانطور که نهج البلاغه را رها کردم ، همانطور که قرآن را رها کردم ، پس قطعاً زبورِ آل محمّد یا خواهرِ قرآن را هم که معروف به صحیفۀ سجادیه هست را رها می کنم .

/ ما باید این کتابِ "صحیفۀ سجادیه" را زنده کنیم ، وظیفۀ ما به عنوانِ یک شیعه این است که این کتاب را زنده کنیم .

_ نگویید امام سجاد علیه السلام فقط در خانه اش نشسته و عَبا گذاشته روی سرش و دعا کرده ! کی گفته که صحیفۀ سجادیه فقط دعاست ؟ امام مگر فقط باید دعا به مردم یاد بدهد ؟ امام هم باید کارِ یِ مردم را یاد بدهد هم کارِ دنیاییِ مردم را یاد بدهد ، هم کارِ اقتصادی و هم نظامی و هم اُخروی را یاد بدهد ؛ پس صحیفۀ سجادیه فقط یک دعا نیست ؛ اشتباه هست اگر ما صحیفه را فقط به عنوانِ یک کتابِ دعایی نگاه بکنیم ؛ اشتباهِ محض !

_ کتاب را بینِ مردم ترویج کنید ؛ این طرحِ نهضتِ سراسری که "همه صحیفه خوان بشویم" را ما راه انداختیم ؛ خدا شاهد هست نیّت همین است که همه صحیفه خوان بشویم ؛ چه فردی و چه اجتماعی ، چه گروهی فرقی نمی کند ، صحیفه را بیاور در زندگیت ! اگر توانستی یک عده را همراهِ خودت بکنی ، ماشاءالله ! آفرین که توانستی یک عده را همراهِ خودت کنی برای صحیفه خوانی . ؛ امام سجاد علیه السلام برکت می دهد .

/ ادامه دارد . 

( متنِ شرحِ دعایِ صحیفۀ سجادیه 1 ؛ سطحِ مقدماتی )

_ برگرفته شده از بیانات استاد احسان عبادی "استاد کشوری بنیاد مهدویت" ؛

مراسم دهه اول فاطمیه

حل مشکلات قاسم آباد به صورت جهادی

مراسم جشن بزرگ میلاد حضرت صاحب الزمان عجل الله تعالی فرجه الشریف

، ,؛ ,سجادیه ,کتاب ,هم ,صحیفۀ ,صحیفۀ سجادیه ,کتاب را ,را رها ,یاد بدهد ,امام سجاد

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

زندگی ائمه معصومین تکواندو استاد حسینی طباطبائی